Legalni bukmacherzy oferują spory wybór szybkich metod płatności

Zakłady bukmacherskie są dziś bardzo łatwo dostępne i bez problemu można je typować przez Internet choćby w zaciszu własnego domu. Obstawianie meczów nie jest jednak możliwe, jeśli na koncie gracza nie ma żadnych środków. Na szczęście legalni bukmacherzy online oferują typerom mnóstwo metod płatniczych, dzięki którym można szybko i bezpiecznie dokonać depozytu lub wypłacić wygrane.

Legalni bukmacherzy – podstawowe informacje o płatnościach

W czasach, kiedy zakłady bukmacherskie stawiało się wyłącznie w naziemnych punktach bukmacherskich, gracze posługiwali się głównie gotówką. Obecnie legalni bukmacherzy internetowi zapewniają użytkownikom możliwość dokonywania natychmiastowych i bezpiecznych wpłat na konto gracza bez konieczności udawania się gdziekolwiek. Każdy bukmacher zapewnia co najmniej kilka sposobów na wpłatę depozytu, tak aby obstawianie meczów mogło być realizowane bez żadnej zwłoki.

Coraz częściej legalni bukmacherzy dbają też o to, żeby typerzy mieli większy wybór w zakresie dokonywania wypłat wygranych oraz żeby także wypłacanie pieniędzy było realizowane szybko i sprawnie (najczęściej do 15 minut). Trzeba jednak pamiętać, że zgodnie z polskim prawem bukmacher może zrealizować polecenie wypłaty tylko pod warunkiem, że konto gracza zostało zweryfikowane.

Od dokonywanych wpłat i wypłat legalni bukmacherzy nie pobierają prowizji. Natomiast zazwyczaj bukmacher ma ustaloną minimalną wysokość kwoty płatności zależną od wybranej metody płatniczej. Warto też wiedzieć, że w szczególnych przypadkach (jak bardzo wysoka kwota przelewu) wypłaty mogą zająć więcej niż standardowo, np. ze względu na dodatkową weryfikację wykonaną przez bank czy dostawcę płatności. Legalni bukmacherzy z reguły określają więc maksymalny czas wypłaty na 7 dni.

Sprawdźmy teraz, jakie metody płatności najczęściej oferują legalni bukmacherzy w naszym kraju i które są szczególnie interesujące. Co ważne, najpopularniejsze metody dokonywania płatności dostępne są tylko u bukmacherów posiadających zezwolenie na swoją działalność wydane w Polsce. Firmy, które takiego zezwolenia nie otrzymały, a tym samym oferują w Polsce zakłady bukmacherskie nielegalnie, nie mogą oferować najbardziej popularnych sposobów płatności, gdyż operatorzy płatności w Polsce zobowiązani są do zaprzestania współpracy z takimi bukmacherami. A które to legalne firmy? To wyjaśniają eksperci portalu WygranaOnline: https://www.wygranaonline.com/bukmacherzy/.  

Karta płatnicza

Choć bukmacherzy udostępniają wiele metod płatniczych, wpłaty za pomocą karty bankowej VISA lub MasterCard od lat pozostają jednym z najczęściej wybieranych sposobów na zasilenie konta gracza. Realizacja wpłaty do bukmachera wygląda tak samo, jak w przypadku zakupów internetowych. 

Użytkownik musi więc wpisać swoje imię i nazwisko oraz dane karty (numer, data ważności, kod zabezpieczający CVC/CVV), a także kwotę depozytu. Co ważne, bukmacher tylko za pierwszym razem wymaga podania tych danych – przy następnej płatności karta będzie już zapamiętana w systemie i wystarczy w nią kliknąć oraz zdefiniować wartość wpłaty.

Ze względu na ogromną popularność płacenia w Internecie przy użyciu karty bankowej wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce posiadają tę opcję płatności.

Internetowe systemy płatności 

Legalni bukmacherzy oferują też płatności szybkim przelewem (pay-by-link) realizowanym przez systemy płatnicze takie jak np. Przelewy24, PayU, Dotpay czy Tpay. W tym przypadku wystarczy wybrać operatora płatności oraz bank, w którym posiada się rachunek bankowy oraz kwotę przelewu. 

Ten sposób zasilania konta również jest jednym z bardziej popularnych wśród polskich graczy, zwłaszcza że usługi tego typu dostępne są dla kont w większość banków w Polsce. I oczywiście tę metodę transferu środków także oferuje każdy legalny bukmacher.

BLIK

BLIK to polski system płatności mobilnych, który jest już bardzo rozpowszechniony w naszym kraju. Dlatego też jest to kolejna metoda, którą posiada w swoim asortymencie każdy legalnie działający w Polsce bukmacher online. 

Korzystanie z niego jest bardzo wygodne – także wtedy, gdy chcemy zasilić konto, z którego obstawiamy zakłady bukmacherskie. Po wybraniu opcji „BLIK” w sekcji dotyczącej płatności na stronie bukmachera należy oczywiście wpisać kwotę wpłaty, a także podać kod z aplikacji mobilnej swojego banku złożony z 6 cyfr. Transakcję trzeba jeszcze zatwierdzić w apce bankowej i już po chwili można rozpocząć obstawianie meczów.

E-portfele

Wśród dostępnych u bukmacherów w Polsce e-portfeli spotkać można najczęściej: Skrill, Neteller, PayPal, ale też Google Pay czy Apple Pay.

Żeby zasilić konto wpłatą z wybranego e-walleta, należy wybrać konkretną opcję np. Skrill u bukmachera, podać kwotę przelewu, a następnie zalogować się w e-portfelu i zatwierdzić akcję. Minusem może być to, że minimalna wpłata jest tu zazwyczaj wyższa niż np. poprzez szybki przelew.

Legalni bukmacherzy z tą opcją płatności to m.in. STS, Superbet, Fortuna, Betclic, LV BET.

Paysafecard

Legalni bukmacherzy dość często udostępniają też jako metodę realizacji wpłat Paysafecard, która jest formą karty przedpłaconej (pre-paid). Można je realizować przy wykorzystaniu kart z kodami lub specjalnego konta. Bukmacherzy z opcją Paysafecard umożliwiają więc dokonanie depozytu na 2 sposoby: przy pomocy 16-znakowego kodu z karty pre-paid albo poprzez potwierdzenie transakcji na koncie Paysafecard.

Legalni bukmacherzy, u których dokonasz depozytu tą metodą to np. STS, Superbet, Betfan, Betclic, Etoto, LV BET, Totalbet.

Inne metody płatności u bukmacherów

Wybrani bukmacherzy udostępniają też inne metody płatności, m.in. przez Revolut (np. bukmacher Superbet), DIMOCO Payments (obciążenie rachunku telefonicznego – w STS), Autopay (bukmacher Betcris) i inne. Nadal legalni bukmacherzy online umożliwiają również dokonywanie wpłat poprzez zwykły przelew bankowy, choć jego podstawowym mankamentem jest znacznie dłuższy czas trwania (do 2 dni roboczych). Z kolei bukmacherzy prowadzący punkty stacjonarne (np. STS, Fortuna) umożliwiają dokonywanie wpłaty na konto online u pracownika lokalu (kartą lub gotówką).

Wypłaty wygranych

Jeśli chodzi o wypłaty, jeszcze do niedawna legalni bukmacherzy oferowali tylko tradycyjny przelew na rachunek bankowy. Jednak teraz standardem są już ekspresowe wypłaty na konta w większości banków w Polsce – zajmują one z reguły do 10 czy 15 minut (dokładny czas zależy od czasu księgowania w danym banku). 

Jak już wspomnieliśmy, bukmacherzy zastrzegają w swoich regulaminach, że w szczególnych przypadkach wypłata może zająć dłużej, nawet do 7 dni roboczych. Czasem opóźnienie w realizacji transferu środków może wynikać też z tego, że niektóre instytucje bankowe nie procesują transakcji w weekendy. Jednak obecnie coraz więcej banków, zwłaszcza tych największych, obsługuje tego rodzaju przelewy całodobowo, także w niedziele i święta.

Ponadto niektórzy bukmacherzy udostępniają możliwość wypłacenia środków, jakie przyniosły wygrane zakłady bukmacherskie, nie tylko na rachunek bankowy. Dla przykładu bukmacher STS oferuje również wypłaty na konto PayPal. Warunkiem jest jednak to, aby gracz posłużył się daną metodą wcześniej, czyli wpłacił już uprzednio jakieś środki na konto u bukmachera.

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button