Skuteczne systemy bukmacherskie – opis działania

Każdy gracz typujący wyniki zdarzeń sportowych zastanawia się, czy istnieje skuteczny system gry, pozwalający na regularne wygrywanie i wzbogacanie swojego portfela kosztem firm bukmacherskich. Na to pytanie odpowiedź nie jest łatwa. Przede wszystkim, należy zdawać sobie sprawę, że około 80 procent osób grających regularnie przegrywa. Oznacza to, że zaledwie niewielki odsetek typerów jest na plusie, a zawieranie zakładów przynosi im wymierne korzyści. Czy zatem wypracowali oni system gry na tyle skuteczny, że pozwala on regularnie ogrywać bukmacherów?

systemy bukmacherskie w zakładach online
Jaki system bukmacherski jest najlepszy?

Dobre typy bukmacherskie to podstawa

Z analiz zawieranych zakładów i opinii osób profesjonalnie zajmujących się typowaniem wynika, że bez względu na to, jaki system będziemy stosować, najważniejsze są po prostu dobre typy. To zaś wymaga dogłębnej wiedzy, analiz i umiejętności realnego oszacowania szans wygranej danego zakładu. Typowanie wyników przypomina nieco grę na giełdzie, jednak z tą podstawową różnicą, że kupując akcje danej firmy giełdowej przykładowo za 1000 złotych, to jeżeli w okresie miesiąca ich wartość spadnie nawet o 20 procent, to nadal posiadamy kapitał w wysokości 800 złotych.

W grze u bukmachera, jeżeli postawimy wspomniane 1000 złotych na jeden mecz i przegramy, nasz kapitał równy jest zero złotych. Dlatego też, w zakładach sportowych, niezwykle ważna jest umiejętność odpowiedniego zarządzania kapitałem. Dla wielu typerów najpopularniejszym systemem gry jest tzw. progresja oraz jej różne odmiany i warianty. Poniżej przedstawiono opis różnych systemów gry wraz ze wskazaniem i zalet i wad.

betfan zakłady bukmacherskie
Legalne obstawianie meczów bez podatku. Kod promocyjny: BETONLINE

1. Single z płaską stawką

Niewątpliwie jest to system gry, który przynosi najbardziej wymierne korzyści i jest najczęściej stosowany przez osoby, które zawodowo zajmują się obstawianiem wyników. System ten bazuje na wysokiej skuteczności prawidłowych typów i odpowiednim zasobie kapitału. Polega na obstawianiu pojedynczych zakładów, zazwyczaj dwu drogowych, czyli takich, w których nie występują remisy, o kursie około 2.0. Zauważmy, że w tym systemie, jeżeli nasza procentowa skuteczność typów wynosi powyżej 50 procent, to w dłuższej perspektywie czasu jesteśmy na plusie. System ten najlepiej zobrazować na przykładzie.

Jeżeli obstawiamy 10 spotkań w tygodniu o kursie 2.0 za kwotę 1000 złotych, czyli po 100 złotych na typ, to jeżeli trafimy sześć z nich (skuteczność 60 procent), to na koniec tygodnia jesteśmy na plusie około 200 złotych (600 × 2 = 1200). Najlepsi typerzy grają na skuteczności około 80 procent, co pozwala im na regularne dochody z zakładów. Wadą tego systemu jest przede wszystkim zasobność portfela (obracając niższymi stawkami, nasze wygrane są relatywnie niskie) i konieczność co najmniej 50-procentowej skuteczności w grze.

2. Progresja

Innym systemem, bardzo często stosowanym przez grających, jest tzw. progresja. Głównym założeniem w tej grze jest zwiększanie stawki na zakład o określonym kursie lub wyniku. Najbardziej znaną jest piłkarska progresja na remisy. Analizując statystyki, łatwo zauważyć, że nawet najlepsze drużyny w swoich ligach, w trakcie sezonu remisują w kilku lub kilkunastu spotkaniach. Mając tę wiedzę, wybieramy drużynę (najlepiej z lig, w których remisy padają statystycznie najczęściej) i typujemy jej remis, na przykład za 10 złotych.

nowy bonus w betclic polska 550 PLN
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na darmowy bonus

Kursy na remis oscylują w okolicach 3.0-3.8, więc jeśli trafimy, wzbogacamy się o około 20 złotych netto (10 × 3.0 = 30 złotych), jeżeli zaś przegramy, w następnej kolejce ponownie typujemy remis wybranej drużyny, podnosząc stawkę o 100 procent, czyli gramy za 20 złotych. Trafiona daje nam 60 złotych wygranej, czyli 30 złotych netto (10 złotych stawka na pierwszy mecz i 20 złotych na drugi), jeżeli przegrywamy po raz drugi, w kolejnym spotkaniu znów podnosimy stawkę razy 2 aż do skutku, czyli do remisowego meczu naszej drużyny. Progresja ma wiele odmian. Możemy ją stosować również w odniesieniu do kursu jak w systemie Martingale (gramy do skutku kupony o kursie np. 3.0 po każdej przegrane podnosząc stawkę o określoną wysokość) lub np. porażkę wybranej drużyny u siebie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

System ten ma wiele wad, z których podstawową jest konieczność posiadania sporego kapitału, gdyż stawki na zakłady rosną lawinowo. Co prawda mało prawdopodobne jest, aby wybrana przez nas drużyna nie zremisowała choćby jednego na 30 spotkań, nie można jednak tego w 100 procentach wykluczyć. Tak więc o obok zasobnego portfela gra progresją wymaga od gracza stalowych nerwów i ogromnej konsekwencji. Innymi rodzajami systemów progresywnych są na przykład.

3. System DAlembert

System Dalbert to polegający na grze typów o kursie 2.0 i podnoszeniu stawki o jedną jednostkę po każdej porażce oraz obniżaniu stawki o jednostkę w razie wygranej. Przykładowo stawka 20 złotych na typ o kursie 2.0. Po przegranej podnosimy stawkę o 10 złotych, czyli gramy za 30 złotych. Jeżeli nasz kupon jest wygrany, w kolejnym obniżamy stawkę o 10 złotych. System ten jest dosyć trudny do grania, gdyż wymaga wysokiej skuteczności typów i konieczność gry po ustalonym sztywno kursie.

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS z okazji uruchomienia usługi Betgames (legalny poker online) oferuje graczom nowy bonus 29 PLN bez depozytu i 20 PLN bezpiecznego zakładu w Betgames. Żeby otrzymać bonus należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl.

4. system Labourche

System Labourche zwany też malejąca progresją dla typów o kursie 2.0. Kapitał przeznaczony na grę rozpisujemy na jednostki, zawierając zakłady za kwotę będącą sumą skrajnych wartości rozpisanego kapitału. Przykład: 15 złotych rozpisujemy na 1+2+3+4+5. Pierwszy zakład gramy za 6 złotych (1+5) jeżeli wygramy, skreślamy skrajne cyfry (1 i 5) i w kolejnym stawiamy również 6 (suma 2+4) jeżeli zaś przegramy, dopisujemy do naszego rozkładu kolejną cyfrę, czyli rozpis będzie wyglądał 1+2+3+4+5+6 i następny zakład zagramy za 7 złotych (1+6). Grę prowadzimy do wykreślenia wszystkich cyfr rozpisu (wygrana rozpoczynamy od nowa) lub do utraty kapitału.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

W systemie tym aby wypracować zysk przy kursach około 2.0 i wyższych wystarczy procentowa skuteczność typów około 30-40 procent. Stawki nie rosną tak szybko, jak w klasycznej progresji, ale zysk też nie jest wielki. Podobnie jak każdy inny rodzaj progresji system Labourche wymaga sporego kapitału.

5. ciąg Fibonacciego

Ciąg Fibonacciego to kolejna modyfikacja progresji mogąca być alternatywą dla graczy liczących na stały niezbyt wysoki zysk. Polega na tym, że nasza stawka na kolejny zakład jest sumą dwóch poprzednich. Może być stosowana do gry na remisy zarówno w piłce nożnej, jak i hokeju. System nie daje 100% gwarancji wyjścia na plus, jednak znacznie ogranicza ryzyko straty całości kapitału. Przykładowo grając remis w hokeju, kurs 4.0, stawiamy 10 złotych, jeżeli nie trafimy gramy znowu za 10 złotych.

Ponowna przegrana oznacza zawarcie następnego zakładu za 20 złotych (suma 10+10) Porażka daje kolejną stawkę w wysokości 30 złotych (20+10). Wygrana powoduje, że obniżamy stawkę o jeden poziom. Gra ciągiem Fibonacciego powoduje, że trafienie tylko jednego na dziesięć zdarzeń o kursie 4.0 daje nam zysk.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button