Porady bukmacherskie dla początkujących graczy zakładów online

Zakłady bukmacherskie nie są czymś, co zainteresuje osoby o słabych nerwach. Dodatkowo pośród tych, którzy próbują swoich sił w obstawianiu, tylko niewielka część jest w stanie regularnie wygrywać. Nie możemy wam powiedzieć, co dokładnie należy zrobić, by dołączyć do tego grona, ale możemy dać wam kilka podstawowych wskazówek, które sprawią, że wasze szanse wzrosną. Te porady bukmacherskie to są absolutne podstawy, które każdy gracz zakładów powinien znać.

darmowe porady bukmacherskie dla typerów
Jak grać żeby wygrywać w zakładach bukmacherskich?

Porady bukmacherskie – jak grać?

Jak grać? tak żeby wygrywać! To oczywiste, ale nie takie łatwe jak się komuś wydaje, poniżej kilka punktów, które na pewno pomogą graczom w obstawianiu meczów.

1) Nigdy nie graj po alkoholu

Mogłoby się wydawać, że to oczywiste. Prawda jest jednak taka, że wiele osób pod wpływem używek decyduje się na obstawianie. To dosłownie najgorszy moment. Nie dość, że nasza skłonność do ryzyka znacząco wzrasta, to dodatkowo często przestajemy myśleć tak logicznie, jak w normalnych okolicznościach.

2) Ustal swój kapitał

Niektórzy, grając u bukmachera, zapominają o całym świecie, a to sprawia, że tracą kontrolę nad własnym życiem i swoimi wydatkami. Dobrą praktyką, którą zalecamy każdemu początkującemu, jest ustalenie specjalnego kapitału tzw. bankrollu, który jest naszym limitem, jeśli chodzi o zakłady w danym tygodniu lub miesiącu. To pozwoli nam kontrolować nasze wydatki, które mogłyby odbić się na innych aspektach naszego życia, ale także pozwoli na początku w prosty sposób stwierdzić czy zakłady bukmacherskie są dla nas. Jeśli bowiem wszystko przegrywamy, to może jednak nie jesteśmy tak obeznani, jak się nam wydawało? 

betclic legalny bukmacher online
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na darmowy bonus

3) Wybierz swoją dyscyplinę 

Każdego dnia do wyboru mamy dziesiątki różnych zakładów bukmacherskich, które dotyczą wielu różnych dyscyplin sportowych. Początkujący często nie wiedzą co zrobić i zaczynają obstawiać kierują się myślą „wydaje mi się, że…”. To jeden z większych. jakie popełniają. Starając się poznać wiele dziedzin jednocześnie, nigdy nie staniemy się specjalistami w czymś konkretnym i nasza walka z bukmacherem będzie znacznie trudniejsza. Najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się na jednej, maksymalnie dwóch dyscyplinach i stanie się w nich ekspertem. 

Warto zainteresować się tutaj mniej popularnymi sportami. Popularniejsze dziedziny są dokładnie analizowane przez wielu ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. W przypadku mniej znanych konkurencji bukmacherzy mają jednego lub dwóch ekspertów, którzy mogą nie być tak obeznani. 

4) Stwórz historię zakładów

To bardzo ważne. Każdy zakład, który obstawiłeś, zapisz w specjalnym notesie do tego celu. Zawrzyj tam informacje o dziedzinie, kursie, postawionej kwocie oraz zysku lub stracie z zakładu. Posiadanie takiego zeszytu, który będzie zapełniony prawdziwymi zapisami, pozwoli Ci po pewnym czasie zrozumieć twoje silne i słabe strony. Dzięki temu będziesz mieć także utrzymać Ci to kontrolę nad twoimi zakładami i przychodami z nich. 

betfan zakłady bukmacherskie
Legalne obstawianie meczów bez podatku. Kod promocyjny: BETFAN

5) Zawsze analizuj kursy u bukmacherów 

To jedna z ważniejszych rzeczy, które musisz robić. Jeśli masz do wyboru dwa kursy – 2.00 i 2.10 to nie ma sensu decydować się na niższy kurs. Na początku będziesz musiał stworzyć konta u kilku bukmacherów, ale to również może okazać się bardzo przydatne. Zanim jednak to zrobisz zastanów się, czy bukmacher ma dobrą reputację i czy nie występują jakieś dodatkowe koszty, które będziesz musiał ponieść. 

6) Nie stawiaj zakładów bez wartości

Tylko zakłady, które wygrasz, przynoszą Ci pieniądze. Oczywiście, nie można wygrywać każdego zakładu, ale jeśli wygrywasz mniej, niż wynika to analizy bukmachera, to zawsze będziesz na minusie. By wyjść na swoje, musisz zacząć stawiać valuebety. 

7) Stawiaj pojedyncze zakłady

Przez długi czas na zakłady pojedyncze nakładane byłe różne restrykcje. Obecnie, w erze bukmacherów online, te ograniczenia już zniknęły. Wielu graczy, zwłaszcza początkujących, wybiera zakłady obejmujące większą ilość zdarzeń. To duży błąd. Zyski z takich zakładów oczywiście mogą okazać się większe niż w przypadku singli. Ma to jednak drugą stronę – ryzyko zakładów kumulujących kilka zdarzeń jest znacznie wyższe, a szansa na zwycięstwo maleje z każdym kolejnym zdarzeniem. 

Dlatego warto decydować się na zakłady pojedyncze. Mimo że wygrane są mniejsze, to są one znacznie mniej ryzykowne. Stawianie singli także pozwala łatwiej operować swoim budżetem. 

sts darmowy bonus dla graczy
Obstawianie za darmo w STS – Kod promocyjny na bonus bez depozytu

8) Sprawdzaj systemy prognoz

Każdy gracz, który dłużej gra u bukmachera tworzy swój własny system prognoz i przewidywań. Są osoby, które preferują czytanie na temat danego sportu i spraw go otaczających, takich jak kontuzje, morale, motywacje. Inna grupa graczy analizuje wyłącznie informacje dostarczone przez systemy przewidujące wyniki i informacje o formie.  Jeśli stworzysz swój system, zastanów się nad nim dokładnie i podchodź do niego spokojnie. Długo patrząc się na informacje, zawsze znajdzie się jakieś połączenie. Należy jednak zastanowić się, czy jest ono prawdziwe. Tylko niewielka część zależności, które powstają w naszych głowach, ma istotne znaczenie dla zakładów. 

9) Dowiedz się kim jesteś 

Poszukujesz w życiu ryzyka? A może go unikasz? Określenie swojego stosunku do ryzyka wpłynie na cały sposób, w jaki obstawiasz zakłady i zarządzasz pieniędzy. Osoby z pierwszego koszyka często czują zadowolenie, kiedy będą obstawiać wysokie kwoty i ich wielokrotności poszukując dreszczyku emocji. Będą też unikać niewielkich zakładów, które będą uważać za bezwartościowe. Takie podejście może mieć swoje zalety, ale wiele takich osób w pewnym momencie zaczyna gonić przegrane. To nigdy jednak nie gwarantuje odzyskania swoich pieniędzy, a wręcz jest autostradą do znacznie większych strat.

Gracze, którzy zaliczają się do drugiej grupy, wybierają pojedyncze zakłady, które przyniosą im mniejszy zysk, ale są znacznie bezpieczniejsze. Będą one unikać także każdego zakładu, o którym nie mają wystarczająco informacji. Zależnie do której grupy należysz to twój sposób zarządzania kapitałem i strategia zakładów będzie się różnić. 

10) Naucz się przegrywać

To jedna z najważniejszych lekcji dla każdego początkującego gracza. Brzmi ona specyficznie, ponieważ każdy liczy, że będzie wygrywać i powiększy swój domowy budżet dzięki zakładom. Z porażek jednak można się wiele nauczyć. Mogą one pokazać, gdzie popełniamy błędy i pomóc się nam ich ustrzec, co może doprowadzić do większej ilości zwycięstw. 

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button