Wypłacanie bonusów bukmacherskich – jak to zrobić?

Bonusy bukmacherskie są jednym z tych elementów oferty firm przyjmujących zakłady wzajemne, które przyciągają zdecydowanie najwięcej typujących. To wokół nich tworzone są kampanie marketingowe i to na ich przestrzeni kolejni bukmacherzy online starają się ze sobą najbardziej rywalizować. Problem jest jednak w tym, że typujący często utożsamiają je z darmowymi środkami – nie tylko na obstawianie. Sęk w tym, że początkowo mogą one służyć właśnie wyłącznie obstawianiu. A co jeśli zechcemy je wypłacić na własne konto bankowe? Czy przydzielane za ich pośrednictwem pieniądze są tylko wirtualne i nie należą do nas? Jak dokonać ich wypłaty? To tylko niektóre z pytań, odpowiedzi na które będzie można znaleźć w naszym dzisiejszym poradniku.

Wypłacanie bonusów bukmacherskich - jak to zrobić
Wypłacanie bonusów bukmacherskich – jak to zrobić?

Schemat działania bonusu bukmacherskiego

Zrozumienie schematu działania najbardziej typowego bonusu bukmacherskiego to podstawa tego, by pojąc również model wypłaty pochodzących z niego środków. Bukmacherzy online bardzo starają się o to, by bonusami bukmacherskimi przyciągnąć do siebie nowych klientów, ale jednocześnie nie stracić przy tym zbyt wielu pieniędzy. Zupełnie przy okazji, chcą też zachęcić do obstawiania i do tego, by wciągnąć się w tę branżę. Z uwagi na to nie pozwalają na natychmiastową wypłatę środków pochodzących z bonusów. To zresztą logiczne również z tego powodu, że taka możliwość mogłaby prowadzić do nadużyć.

Środki przyznawane przez bonus na początku trafiają zwykle na specjalne konto bonusowe – odrębne od tego depozytowego, z którego standardowo zawiera się zakłady. Konto bonusowe jest tymczasowe i ulega zresetowaniu po określonym czasie (zależnym od konkretnego bonusu, z którego korzystamy). Choć można z niego typować, nie można dokonywać innego rodzaju operacji – w tym również i wypłat. Aby wypłata była możliwa, środki z salda bonusowego trzeba przenieść na to depozytowe. Służy temu tak zwany obrót bonusem bukmacherskim.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jeżeli nie uda nam się obrócić środków na podanych przez bukmachera warunkach i w określonym przez niego czasie, te przepadają. Tak naprawdę więc moment otrzymania bonusu nie jest równoznaczny ze zdobyciem środków, którymi można swobodnie zarządzać. Oczywiście nie ujmuje to wartościowości bonusów – te rzeczywiście pozwalają na typowanie za środki, których wcześniej nie mieliśmy. Z tym jednak, że do momentu dokonania obrotu te środki (i pochodzące z nich wygrane) tak właściwie nie są nasze.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Jakie warunki trzeba spełnić, by wypłata była możliwa?

Jeżeli chcemy wypłacić bonus bukmacherski – niezależnie od tego, czy chodzi o bonus powitalny, czy o jakikolwiek inny – musimy spełnić określone wymagania. Tymi podstawowymi są:

  • pełne zweryfikowanie własnego konta, które jest konieczne również do wypłacania “normalnych” wygranych – niekoniecznie tych pochodzących z bonusu,
  • podanie konta bankowego – wszyscy polscy bukmacherzy online wypłacają pieniądze wyłącznie na konto bankowe – koniecznie takie zarejestrowane na typującego,
  • dokonanie obrotu bukmacherskiego – jest to jedno z głównych kryteriów (dwa powyższe są tymi oczywistymi i naturalnymi). Obrót oznacza wydanie środków promocyjnych określoną liczbę razy i na ustalonych z bukmacherem warunkach. Te może stanowić minimalny kurs kuponu, jego rodzaj (SINGLE / AKO) czy ilość obrotów.

Dla osób początkujących obrót może być czymś trudnym do zrozumienia. Warto więc wyjaśnić go na przykładzie z życia wziętym. Bukmacher STS w ramach swojego bonusu powitalnego podwaja naszą pierwszą wpłatę – jej równowartość przekazuje na nasze saldo bonusowe. Wymaga przy tym obrócenia środkami trzy razy, na kuponach dowolnego rodzaju o kursie minimalnym 1.91.

Załóżmy, że dokonaliśmy u niego wpłaty w wysokości 250 złotych. Dokładnie tyle trafi na nasze saldo bonusowe. Jeśli będziemy chcieli wypłacić te środki, musimy zagrać za nie za kwotę równą 750 złotych (3×250). Uznajmy, że postawiliśmy 100 złotych na zdarzenie sportowe i wygraliśmy. W tym momencie pozostanie nam do obrócenia 650 złotych. Szybko możemy zrozumieć to, że obrót wymaga od nas wygrywania. Im częściej wygrywamy, tym więcej środków będziemy mogli przeznaczać na typy zaliczające się do obrotu.

Pamiętajmy: nasze wirtualne konto typującego posiada dwa salda: depozytowe i bonusowe. W dowolnym momencie możemy korzystać ze środków znajdujących się na którymś z nich (nie musimy zawsze chcieć obracać bonus – zwłaszcza jeśli spotkanie, które chcemy obstawić nie spełnia jego wymogów). Jeżeli chcemy obracać nasz bonus, musimy zaznaczyć (zwykle na podglądzie tworzonego przez nas kuponu) to, że mamy ochotę obstawiać za środki bonusowe.

Wypłata bonusów a weryfikacja konta

Aby wypłacenie bonusu bukmacherskiego było możliwe, będziemy musieli zweryfikować nasze konto. Bezpośrednio po zarejestrowaniu się w serwisie bukmacherskim, najlepsi bukmacherzy online w Polsce tworzą nam tak zwane konto tymczasowe. Działa ono tylko przez określony czas i choć pozwala nam obstawiać z dużą swobodą, obarczone jest pewnymi ograniczeniami (w tym niemożliwością dokonywania wypłat). Aby się ich pozbyć, będziemy musieli przekształcić je w konto stałe, a zatem po prostu zweryfikować.

Bukmacherzy online są zobligowani przez polski rząd do tego, by weryfikować wiek swoich klientów, a dokładniej – legitymować ich. Stąd też formuła weryfikacji, która wymaga od nas podesłania im skanu lub zdjęcia naszego dowodu osobistego. Jest to standardowa procedura, której nie powinniśmy się obawiać. Nie zapominajmy jednak o tym, że weryfikacja w większości przypadków nie jest wymagana do obracania bonusem. Będziemy jej potrzebowali w momencie, w którym postanowimy wypłacić nasze środki. Niezależnie od tego, czy będą to środki bonusowe, czy też takie, które wpłaciliśmy samodzielnie.

Najlepsi polscy bukmacherzy już teraz zaczęli wprowadzać weryfikację bez potrzeby podsyłania im skanu lub zdjęcia dowodu (dość kontrowersyjnego w dobie dbania o poufność informacji osobowych). W ich przypadku wystarczy zalogować się u nich przy użyciu własnego konta bankowego. Jednorazowo, oczywiście. W ten sposób buk będzie wiedział, że ma do czynienia z osobą pełnoletnią.

5 / 5. Ocen: 5

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button