Jakie bonusy oferują zakłady w Polsce?

W naszym kraju rynek zakładów bukmacherskich, kasyn online, loterii czy innych szeroko rozumianych gier hazardowych jest ściśle regulowany. Wszystkie najważniejsze przepisy i wymogi zawarte są w Ustawie o grach hazardowych z dnia 19 listopada 2009 roku z jej późniejszą nowelizacją z dnia 15 grudnia 2016. Zaktualizowane przepisy obowiązują graczy w naszym kraju od 1 kwietnia 2017 aż po dzień bieżący. Wspomniana nowelizacja ustawy przetasowała rynek i zwiększyła kontrolę Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych drogą online.

darmowe bonusy polskich bukmacherów online
Jakie bonusy oferują zakłady w Polsce?

Obstawianie meczów nareszcie legalne w Polsce

Wyczekiwany przez polskich graczy akt prawny ustanowił reguły działalności zakładów wzajemnych w Polsce, ustanawiając obowiązek posiadania licencji od Ministerstwa Finansów, umożliwiającej oferowanie zakładów bukmacherskich przez Internet. To jeden z trzech niezbędnych warunków do legalnej działalności w Polsce w tej branży, zarówno dla nowych graczy, jak i firm powstałych jeszcze przed ustawą czy późniejszą nowelizacją. Drugim warunkiem jest obowiązek działania podmiotu w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej. Trzecim, ostatnim kluczowym elementem jest obowiązkowa rejestracja i potwierdzenie tożsamości każdego gracza, pragnących brać udział w zakładach za pośrednictwem Internetu.

Innym istotnym elementem, który wprowadziła ustawa o grach hazardowych, jest blokada zagranicznych bukmacherów i ich stron internetowych, którzy nie spełnili wspomnianych wymagań. Obowiązek taki ciąży na dostawcach Internetu, a każda oficjalnie zablokowana strona trafia do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Obecnie znajduje się tam kilka tysięcy zablokowanych domen.

sts darmowy bonus dla graczy
Obstawianie za darmo w STS – Kod promocyjny na bonus bez depozytu

Jakie darmowe bonusy oferują bukmacherzy?

Ze względu na wspomnianą ustawę, bukmacherzy wprawdzie pozbyli się zagranicznej konkurencji na jakiś czas, ale jednak na krajowym podwórku oprócz dobrze znanych graczy pojawiły się nowe twarze. Skoro wszyscy teraz działają na tym samych zasadach podatkowych, klientów trzeba zdobywać innymi sposobami. Najlepsi bukmacherzy stosują szereg zachęt dla nowych graczy do założenia u nich konta, a także regularne promocje czy programy lojalnościowe do utrzymania grona stałych klientów. Oto najpopularniejsze z nich.

Bonus powitalny dla nowych graczy

Zakłady bukmacherskie na tę najpopularniejszą formę zachęty nowych klientów stosują różne nazwy: bonus na start, bonus powitalny, podwojenie depozytu, bonus od pierwszej wpłaty czy pakiet powitalny. Zawsze jednak chodzi o to samo działanie. Bonusy na start są oferowane graczom obstawiającym w zakładach online. W ramach tej promki nowi klienci, którzy zarejestrują się u bukmachera (konieczna jest pełna rejestracja oraz potwierdzenie tożsamość gracza) oraz dokonają wpłaty pierwszego depozytu, otrzymają dodatek do konta w postaci zwiększenia środków o daną kwotę lub procent (np. podwojenie pierwszego depozytu).

Każdy z bukmacherów stosuje pewne ograniczenia w tym bonusie. Najpopularniejsze z nich to ustalenie maksymalnej kwoty możliwej do zgarnięcia w ramach danej  promocji. Limit może być na poziomie 500 PLN lub nawet 1500 PLN – każdy bukmacher ustala go na innym poziomie. Kolejnym wymogiem oprócz limitu, jest konieczność obrotu wpłaty i otrzymanego dodatku. Aby móc wypłacić środki otrzymane w ramach bonusu, gracz musi kilkukrotnie obrócić otrzymany bonus (czasem razem ze swoją wpłatą) według ustalonych wymagań. Chodzi o minimalną liczbę spotkań na kuponie, łączny kurs całego kuponu nie mniejszy niż lub minimalny kurs pojedynczego zdarzenia. Każde bukmacher mają swoje własne zasady obrotu i koniecznie trzeba się zapoznać z nimi w regulaminie promocji.

betclic legalny bukmacher online
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na darmowy bonus

Freebet (darmowy zakład)

Freebet to kolejny popularny bonus od zakładów bukmacherskich. W tej promocji za pierwszy zagrany kupon, gdy okaże się on nietrafiony — otrzymamy zwrot. Spotkać można dwie wersje darmowego zakładu. W jednej gracz najpierw musi dokonać wpłaty środków na swoje konto i zagrać za nie. W drugiej wersji spotykamy tzw. freebet bez depozytu, w którym darmowy zakład przyznawany jest natychmiast po pełnej rejestracji u bukmachera. Zwrot za freebet może być w formie środków na konto gracza lub jako specjalne punkty, możliwe do wykorzystania na kolejne zakłady. Wypłata otrzymanych środków może być obarczona dodatkowymi wymaganiami w postaci obrotu na wskazanych w regulaminie warunkach.

Zaproś kumpla/znajomego

Promocja poleć znajomego czy spotykana pod nazwą zaproś kumpla, jest głównie spotykana w punktach stacjonarnych. W przypadku zakładów online przybiera ona formę linku polecającego. Zakłady w zamian za przyprowadzenie nowego gracza, który założy konto i je zasili środkami, przekaże bonus dla osoby polecającej — mogą to być dodatkowe środki na grę albo freebet o danej wartości.

betfan zakłady bukmacherskie
Legalne obstawianie meczów bez podatku. Kod promocyjny: BETFAN

Bonus powiększający wygraną

Zakłady wzajemne organizują promocje, dbając także o stałe grono graczy. Dla ich lojalnych i regularnych klientów mają przygotowane promocje polegające na zwiększeniu wygranych. Możemy spotkać się z dwiema formami tego bonusu. W pierwszej wersji możemy liczyć na stałą kwotę lub procent powiększający kupon, w zamian za typowanie wskazanych przez bukmachera zakładów np. na mecz wybranego turnieju czy konkretnych rozgrywek (np. tenisowy Wimbledon).

Promocja w drugiej wersji to zwiększenie wygranej o pewien procent, a jego wielkość jest zależna od liczby wytypowanych na kuponie spotkań. Za zakład z 10 spotkaniami wygrana powiększona zostanie o np. 25%, a przy 15 zdarzeniach aż o 50%. W promocji bonus zwiększający wygraną możemy spotkać się z wymogiem określonych w regulaminie minimalnych kursów dla zdarzeń na kuponie.

Happy Hours

Szczęśliwe godziny wyznaczone przez zakłady bukmacherskie to czas, w którym możemy liczyć na większą wygraną na kuponie w zamian za spełnienie warunków promocji. Oprócz gry w wyznaczonym czasie najczęściej spotkamy tutaj wymóg zagranie za minimalną stawkę, typowanie wyznaczonych spotkań, lig lub np. zakładów na żywo.

Bezpieczny kupon

Bezpieczny kupon to jedna z najpopularniejszych promocji, polegająca na zwrocie stawki za przegrany kupon, w którym nie trafiliśmy wyłącznie jednego zdarzenia. Promocja Bezpieczny kupon najczęściej jest obarczona wymogami: minimalnego łącznego kursu lub minimalnej stawki czy liczby zdarzeń na kuponie.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button