Typowanie gier karcianych u polskich bukmacherów

Polski rynek bukmacherski należy do najbardziej konkurencyjnych. Mimo, że wraz z nowelizacją Ustawy Hazardowej z 2017 roku wiele podmiotów po prostu z niego zniknęło, rywalizacja między operatorami, którzy zdobyli licencję i mogą działać legalnie nie zwolniła, a wręcz przeciwnie – zaogniła się. Z perspektywy typera możemy się tylko cieszyć – bukmacherzy starają się bowiem zapewniać „zawsze atrakcyjniejsze” kursy, kusić nas ciekawymi bonusami oraz proponować dodatkowe usługi urozmaicające czas oczekiwania na klasyczne wydarzenia sportowe. Jedną z tych usług są gry karciane, które – choć obecne u zagranicznych operatorów od dawna – w Polsce dopiero stawiają pierwsze kroki. Gdzie możemy je obstawiać i co powinniśmy o tym wiedzieć?

typowanie gier karcianych online
Jak typować gry karciane u Polskich bukmacherów online?

Legalni bukmacherzy z ofertą na gry karciane

Jako że usługa gier karcianych jest wciąż czymś nowym, obecnie proponowana jest przez zaledwie dwóch polskich operatorów: STS oraz forBET. W przypadku obu z nich sama w sobie jest dostarczana przez podmioty zewnętrzne – bukmacher zaledwie wstawia ich transmisje na stronie oraz umożliwia typowanie wyników kolejnych ich rozdań.

W obu przypadkach gry karciane dostępne są 7 dni w tygodniu, całodobowo – model ich typowania zakłada obstawianie na żywo. Co ważne, w grach karcianych nie bierzemy bezpośrednio udziału – odbywa się to na zasadzie przypominającej standardowe typowanie live. Oglądamy transmisję i na podstawie bieżących wydarzeń podejmujemy decyzje typerskie. Kolejne rozdania bazują na przypadku i losowości – prowadzone są przez prawdziwą krupierkę, a nie algorytm komputerowy (jak chociażby w przypadku sportów wirtualnych).

Oferta gier karcianych u polskich bukmacherów

Choć oferta na gry karciane każdego z dwóch wspomnianych wyżej legalnych bukmacherów jest dość podobna i, umówmy się, wciąż okrojona (jest to w końcu pilotażowa wersja tej usługi), warto zwrócić uwagę na to, jakie gry można obstawiać u każdego z nich.

1660 PLN w bonusach od STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Gry karciane w usłudze Betgames od STS

 • Wojna – wojna rozgrywa się tutaj na najbardziej klasycznych zasadach, w których krupier jest jednym z dwóch uczestników rozgrywki. Prostolinijność zasad sprawia, że próg wejścia jest w jej przypadku bardzo niski.
 • Poker – najpopularniejsza gra karciana na świecie. Rozgrywka w jej ramach toczy się na zasadach jej najbardziej znanej odmiany – Texas Hold’em.
 • Bakarat – gra stosunkowo nieznana w Polsce, jednak ciesząca się dużym zainteresowaniem, bo prosta w zasadach i przystępna z perspektywy typera. Dostępna wyłącznie w obrębie serwisu bukmacherskiego STS.

Gry karciane w TV BET firmy forBET

 • Wojna, stanowiąca odpowiednik tej u bukmachera STS, na dokładnie takich samych zasadach, ale w innej oprawie.
 • Poker – również i tutaj mamy do czynienia z jego najpopularniejszą odmianą – Texas Hold’em. Zasady typowania, ale też opcje bukmacherskie bardzo przypominają tę samą grę w STS.
 • BlackJack – dostępny wyłącznie w serwisie forBET, jest drugą – po pokerze – najbardziej znaną grą karcianą na świecie. Tutaj w wersji bez bezpośredniego udziału krupiera, z obojgiem graczy w postaci wirtualnej.
sts poker w polsce
Betgames STS – legalne zakłady na gry karciane

5 zasad skutecznego obstawiania gier karcianych

 1. Poznajmy zasady gry – podstawą w obstawianiu jest znajomość zasad gry, którą chcemy typować. Ich pojęcie nie jest trudne – zwłaszcza, że rozdania są bardzo szybkie, a wszystko jest dokładnie wyjaśniane przez krupierkę.
 2. Zwróćmy uwagę na model obstawiania – gry karciane typujemy w formule na żywo, identycznej, jak w przypadku typowania klasycznych spotkań sportowych. Oznacza to, że opcje bukmacherskie pojawiają się tutaj na bieżąco, a my mamy niewiele czasu na podejmowanie kolejnych decyzji. 
 3. Nie ignorujmy kursów bukmacherskich – przy tak szybkim tempie rozstrzygania zakładów warto mieć je na uwadze – są one obliczane na bieżąco na podstawie tego, jakie karty znajdują się już na stole. Oczywiście możemy to wykorzystywać do podejmowania większego ryzyka (mniejsze prawdopodobieństwo to wyższe kursy), jednak na początku warto traktować to jako przestrogę przed opatrzonymi zbyt wysokim kursem opcjami.
 4. Słuchajmy krupierki – jej rolą nie jest zabawianie nas, ale tłumaczenie zasad i tego, co dzieje się na ekranie.
 5. Nie inwestujmy za dużo – gry karciane, bardziej niż wszystko inne, bazują na losowości. Analizę musimy przeprowadzać na bieżąco i w pośpiechu – nie jest warto zatem stawiać wszystkiego na jedną kartę, nawet jeśli jesteśmy przekonani co do naszej racji. Starajmy się grać niższymi stawkami – pamiętajmy, że na jednym kuponie znaleźć się mogą rozdania z różnych gier (ale nie zawsze kilka typów na to samo rozdanie).

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button