Co można obstawiać z okazji Tour de France?

Wystartował już chyba najpopularniejszy wyścig na całym świecie. To Tour de France 2021. Przez najbliższe dni fani kolarstwa nie będą na pewno narzekali na brak emocji. W firmach bukmacherskich Tour de France może być zaś obstawiane na szereg sposobów. Co jest do typowania? Na co można się bez żadnego problemu zdecydować? Jeśli taka tematyka Cię interesuje, to warto zapoznać się z przygotowanym przez nas dzisiaj artykułem.

tour de france 2021 co obstawiać
Co można obstawiać z okazji Tour de France?

Najważniejsza jest Klasyfikacja Końcowa w Tour de France

W firmach bukmacherskich możesz obstawiać np. zakłady dotyczące Klasyfikacji Końcowej. Są one zaliczane do typów długoterminowych. Jak zaś podejść do tego zagadnienia? Obecnie faworytem Tour de France jest Słoweniec Tadej Pogacar. Urodzony w 1998 roku kolarz to gwiazda najwyższego formatu. Dużo wskazuje na to, że to właśnie on wygra tegoroczne Tour de France. Kto jeszcze jest w gronie faworytów? To na pewno Primoz Roglić (też Słoweniec) i Ekwadorczyk Richard Carapaz. Na czym należy skupiać się obstawiać ten typ zakładu? Musisz zdobyć jak najwięcej informacji dotyczących liderów poszczególnych ekip. To właśnie na nich pracują inni kolarze z danego teamu.

Bardzo istotne są wiadomości odnoszące się do ewentualnych urazów lub kontuzji. Nawet drobne problemy na tej płaszczyźnie mogą mieć bowiem kolosalne przełożenie na końcowe wyniki (oczywiście w sposób negatywny). Warto zapoznać się z charakterystyką danego wyścigu. Przede wszystkim muszą Cię interesować etapy górskie. To właśnie tam rozgrywają się najważniejsze wydarzenia wpływające na kształt Klasyfikacji Końcowej. To istotne. Zasadniczo jest tak, że pierwsze etapy Tour de France są rozgrywane na terenach relatywnie płaskich. Te odcinki padają łupem sprinterów. Potem jednak do gry włączają się najlepsi górale. Nie da się zaś ukryć, że w tym gronie jest właśnie m.in. Tadej Pogacar.

1660 PLN w bonusach od STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Należy jednak zastanowić się, czy charakterystyka górskich etapów będzie odpowiadała Twojemu faworytowi. Postaraj się przewidzieć, jak na danym odcinku będą zaś jeździć najwięksi konkurenci. Np. nasz Rafał Majka przyznaje, że uwielbia ścigać się po stromych trasach, nawet w upalne dni. W takich okolicznościach Polak czuje się jak ryba w wodzie. Warto znać takie właśnie fakty dotyczące kolarzy.

Możesz obstawiać także na inne klasyfikacje

Jeśli śledzisz, przynajmniej od czasu do czasu, kolarstwo to wiesz, że klasyfikacji jest generalnie dość sporo. Nie tylko chodzi o tę najważniejszą, czyli końcową. Warto wiedzieć, że w firmach bukmacherskich możesz obstawiać także kilka innych wariantów. Np. chodzi nam w tym momencie o Klasyfikację Punktową. Na Tour de France nikt na pewno zaś nie będzie się oszczędzał. Można zatem liczyć na to, że rywalizacja będzie zacięta. Kto według bukmacherów ma obecnie największe szanse na zanotowanie triumfu na tym polu? To na pewno Brytyjczyk Mark Cavendish itd. Co jeszcze może być typowane z okazji Tour de France i czy najlepszy Polski bukmacher STS ma do zaoferowani swoim klientom? Z racji na to wielkie kolarskie święto, gracze mogą obstawiać, za pieniądze, końcowe rozstrzygnięcia w Klasyfikacji Młodzieżowej, Klasyfikacji Górskiej oraz Klasyfikacji Drużynowej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Do wyboru są nie tylko zakłady długoterminowe…

Powyżej zostały zaprezentowane ciekawe zakłady dotyczące opcji długoterminowych. Oczywiście, Polscy bukmacherzy zapewniają też wiele innych wariantów. Możesz np. obstawiać zakłady krótkoterminowe. Dotyczą one konkretnych etapów. Pamiętaj, że Tour de France składa się z odcinków płaskich i górskich. Na pierwszych z nich najwięcej do powiedzenia mają oczywiście sprinterzy. Jest to zaś np. wspomniany już Brytyjczyk Mark Cavendish. Zazwyczaj jednak różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami na mecie są dość niewielkie. W związku z tym triumfatorzy etapów płaskich nie odgrywają w sumie znaczącej roli, jeśli chodzi o Klasyfikację Końcową. Tam królują górale. Musisz zatem dokładnie sprawdzić, jaka jest charakterystyka danego etapu. Ma to bowiem spore znaczenie.

legalny bukmacher ewinner
Polska firma bukmacherska eWinner – kod promocyjny

Mark Cavendish nie ma szans na odcinkach górskich. Z kolei np. Tadej Pogacar nie wygra etapu sprinterskiego itp. Charakterystyka danego odcinka jest kluczowa. Potem trzeba sprawdzić, jak to np. wyglądało w poprzednich latach. Mark Cavendish od lat jest faworytem etapów sprinterskich. Wszystko dlatego, że już wielokrotnie udowodnił, że świetnie sobie radzi na takich odcinkach, a na ostatnich metrach jest go bardzo trudno doścignąć… Nie chcesz jednak grać zakładów na to, kto wygra dany etap? Uważasz, że to spora loteria? Możesz zatem np. postawić, kto będzie lepszy w parze h2h. Dzięki temu musisz znaleźć tylko kluczowe informacje o dwóch kolarzach. Na skutek tego będzie Ci o wiele łatwiej o zrealizowanie tego właśnie zadania.

Co jeszcze może być typowane, jeśli chodzi o pojedyncze etapy? Np. różnica pomiędzy pierwszym, a drugim zawodnikiem. Na etapach sprinterskich są to często ułamki sekund. W przypadku jazdy po górach sprawa ma się inaczej. Nierzadko pierwszy kolarz pokonuje drugiego o kilkanaście, kilkadziesiąt sekund lub nawet parę minut. Na pewno warto obstawiać Tour de France w trybie live. Dzięki temu łatwiej jest przewidzieć, co wydarzy się na tak zwanej „kresce”.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button