Dlaczego aplikacje mobilne bukmacherów są przydatne?

Jeszcze kilkanaście lat temu swoistą rewolucję technologiczną w obrębie rynku bukmacherskiego stanowiło przeniesienie oferty polskich operatorów do Internetu. Dziś nie sposób jest wyobrazić sobie życia bez tej formy zakładów, a na sięganie po nią decyduje się znacznie więcej typerów, niż tych, którzy wybierają obstawianie w punktach naziemnych. Technologia postępuje, a wraz z nią zmieniają się upodobania obstawiających. Dziś operatorom nie wystarczy działać w Internecie – swoją ofertę muszą prezentować również w formie mobilnej, za pośrednictwem natywnej aplikacji mobilnej. W tym artykule skupimy się na podstawowych funkcjonalnościach, które każda tego typu aplikacja powinna posiadać.

aplikacje mobilne bukmacherów
Czy aplikacje mobilne bukmacherów są przydatne?

Inteligentne logowanie się

Logowanie u bukmachera nie powinno być czymś uciążliwym i czasochłonnym – zwłaszcza, że zadaniem aplikacji mobilnej jest ułatwienie życia typerowi. W związku z tym liczą się dwie rzeczy: różne opcje logowania oraz możliwość zapamiętywania sesji (i nieresetowania jej przy wygaszeniu ekranu). O ile ta druga nie wymaga objaśnień, opcje i owszem. Obecnie popularne są trzy i fajnie byłoby, żeby aplikacja dawała dostęp do każdej:

  • logowanie standardowe – sprowadza się do podania danych w postaci loginu i hasła (tak, jak w serwisie głównym);
  • używanie odcisku palca – czytnik linii papilarnych współcześnie oferuje każde urządzenie mobilne;
  • korzystanie ze skanu twarzy – ta technologia nie jest jeszcze powszechna, zarówno u bukmacherów, jak i w telefonach. Brak wsparcia dla niej można więc wybaczyć.

Zarządzanie kontem i saldem użytkownika

Co robić, jeśli na koncie zabraknie nam pieniędzy? No właśnie. Dobrze zaprojektowana aplikacja mobilna umożliwia doładowanie swojego wirtualnego konta przez Skrill, Revolut cz Blik, tak szybko, jak to jest możliwe (zwłaszcza, że brak środków może nas zaskoczyć). Liczy się także dokonywanie innych operacji na koncie – zmianę adresu e-mail, hasła, weryfikację użytkownika. Im więcej opcji, tym lepiej.

1660 PLN w bonusach od STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Statystyki i analizy

Ta funkcjonalność różni się najbardziej między aplikacjami kolejnych bukmacherów. Jedni preferują zbity ich podgląd, inni wychodzą z założenia, że im więcej statystyk, tym lepiej. Skłaniać powinniśmy się bardziej ku tej drugiej opcji. Analiza jest podstawą typowania, a skoro bukmacher daje nam dostęp do ważnej jej części, czemu mielibyśmy z tego nie korzystać?

Ważne, aby statystyki były wyświetlane w miejscu wygodnym i szybko dostępnym i aby można było je podejrzeć przed zakupieniem kuponu. Liczy się również ich przejrzystość – jeżeli nie jesteśmy w stanie się w nich rozczytać, coś zostało zaprojektowanie nie tak jak powinno.

Transmisje meczów na żywo

Ciężko powiedzieć, że transmisje meczów na żywo w obrębie aplikacji to „must-have”. Zwłaszcza, że w Polsce mogą sobie na nie pozwolić wyłącznie czołowi zawodnicy na scenie bukmacherskiej, nawet najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce nie mają tego w swojej ofercie. Mimo wszystko, same w sobie są świetne – w szczególności wtedy, gdy działają na telefonie i są wyświetlane w sposób przyjemny, umożliwiający połączenie obstawiania z oglądaniem.

Szybkie zakłady

Statystyki mówią jednoznacznie – po aplikacje mobilne typerzy sięgają przede wszystkim do typowania meczów na żywo. Ma to wiele sensu – oglądają je na telewizorze czy komputerze, a komórkę wykorzystują do szybkiego wybierania opcji bukmacherskich. Ważne, aby korzystanie z nich było jak najsprawniejsze – liczy się każda sekunda, zwłaszcza, że opcje bukmacherskie mogą znikać i pojawiać się w dosłownie chwilę. Najlepsze aplikacje mobilne pozwalają na złożenie zakładu w zaledwie… dwa stuknięcia w ekran.

betfan zakłady bukmacherskie
Legalne obstawianie meczów bez podatku. Kod promocyjny: BETONLINE

Powiadomienia push

Nie zawsze możemy spoglądać w ekran telefonu. Ważne jest więc, aby Polski bukmacher informował nas o ważnych z naszej perspektywy wydarzeniach w obrębie obstawianych czy obserwowanych spotkań – na bieżąco (o opóźnieniu nie może być tu mowy), w sposób jasny i klarowny (jak najkrótsza, pozbawiona owijania w bawełnę wiadomość). Dobrze byłoby, żeby aplikacja dawała możliwość konfiguracji powiadomień i określenia tych, które chce się dostawać oraz takich, których dostawania się sobie nie życzy.

Bukmacherzy z najlepszymi aplikacjami mobilnymi

Kilkunastu polskich bukmacherów jak Betfan czy Forbet to również kilkanaście aplikacji mobilnych dostępnych na rynku i choć każda z nich stara się być konkurencyjna względem innych, królują na nim trzy. Są to aplikacje od:

  • STS – aplikacja najbardziej kompletna, naszpikowana w funkcjonalności i zamknięta w przyjaznym użytkownikowi interfejsie. Może stanowić wzór dla innych – działa szybko, sprawnie i bez przycięć oraz oferuje wszystko to, co powinna. Włącznie z transmisjami telewizyjnymi wybranych spotkań. Na żywo i za darmo (ale tylko dla typujących).
  • Fortuny – jej aplikacja stanowi główną konkurencję tej przedstawionej powyżej. Oferuje niemal dokładnie to samo, włącznie z transmisjami telewizyjnymi. Co ważne, oferuje wsparcie dla tabletów, robiąc użytek z większej przestrzeni roboczej, jaką dają.
  • Betclic – aplikacja najczytelniejsza, najbardziej intuicyjna i najprostsza w swoim wykonaniu. Doskonale sprawdza się w swojej roli, nie jest przesycona funkcjonalnościami. Działa szybko i daje dostęp do tego, co trzeba.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button