Jak typować rzut oszczepem? Gdzie można obstawiać?

Rzut oszczepem to jedna z dyscyplin lekkoatletycznych. Można ją typować w firmach bukmacherskich. Liczba zakładów może nie jest szczególnie duża, aczkolwiek i tak można znaleźć takie, które pozwolą się wzbogacić. Co oferują bukmacherzy w tym aspekcie? W jaki sposób przeanalizować ofertę, by pomnożyć kapitał początkowy?

obstawianie rzutu oszczepem
Jak i gdzie obstawiać zawody rzutu oszczepem?

Rzut oszczepem – co można typować w firmach bukmacherskich?

Firmy bukmacherskie dokładają wszelkich starań, by liczba zakładów na dyscypliny nieco mniej znane była na dobrym poziomie. Rzut oszczepem może być zatem typowany na wiele rozmaitych sposobów. Do wyboru są chociażby zakłady długoterminowe. Jeśli chodzi o wielkie imprezy (takie jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, a przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie), to można zdecydować się na rozmaite typy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by je zagrać nawet na kilka tygodni przed konkretnym wydarzeniem.

Więcej osób, które typuje u Polskich bukmacherów decyduje się jednak mimo wszystko na typy krótkoterminowe. Dotyczą one zaś stricte konkretnych zawodów. Najwięcej osób stara się przewidzieć, który zawodnik finalnie okaże się najlepszy. Zazwyczaj w grze o triumf jest kilkunastu oszczepników. W praktyce jednak tylko kilku z nich ma realne szanse na to, by pokusić się o końcowe zwycięstwo.

1660 PLN w bonusach od STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Co jeszcze można obstawiać w podmiotach bukmacherskich jak STS czy Betfan? Zakłady na TOP3. Tutaj chodzi o to, by przewidzieć, jaki oszczepnik w końcowym rozrachunku uplasuje się minimum na podium. Może wygrać, być drugi lub nawet trzeci, a i tak Twój zakład będzie zwycięski. Bardzo popularne są także pary h2h. Tutaj zasada jest prosta. Typer obstawiający zakłady bukmacherskie musi przewidzieć, który zawodnik z danej pary będzie lepszy w ostatecznym rozrachunku. Jeśli jest jeden główny faworyt, to można spotkać się z zakładami typu dany oszczepnik – reszta stawki. Poza tym nie brakuje bardzo wyrównanych zestawień. Zazwyczaj pary są bowiem tak tworzone, by szanse na triumf wynosiły mniej więcej po 50%. Im bardziej popularne zawody (np. konkurs na Igrzyskach Olimpijskich cieszy się sporą popularnością), tym tych zakładów jest oczywiście więcej.                .

Znajomość zawodników to podstawa

Jak przystąpić do obstawiania tej dyscypliny lekkoatletycznej? Przede wszystkim musisz dokładnie znać zawodników. Osoby, które chcą typować na bazie jedynie samych kursów (na faworytów) powinny zrezygnować z takiego modelu gry. Raz się może udać, ale na pewno w dłuższej perspektywie czasu nie będziesz na plusie… Musisz zatem zainteresować się tą właśnie dyscypliną. Rzut oszczepem nie jest szczególnie medialny, ale żyjemy w końcu w XXI wieku.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Nie brakuje zatem wielu informacji dotyczących konkretnych oszczepników. Swobodnie można sprawdzić ich życiorysy, najlepsze wyniki w całej karierze oraz najlepsze rezultaty w ostatnim czasie (ten drugi wynik ma zaś największe znaczenie). Bardzo ważne jest, by mieć wiedzę na temat tego, jak dany zawodnik radził sobie w kilku poprzednich zawodach. Znajomość aktualnej formy to bowiem klucz do tego, by mieć szanse na oszacowanie jego potencjału (na tle całej stawki lub jedynie pojedynczego rywala).

Ranga zawodów rzutów oszczepem jest istotna

Co jeszcze jest bardzo ważne? Bez wątpienia jest to ranga zawodów. Np. na Igrzyskach Olimpijskich każdy daje z siebie 100%. Wszak to zdecydowanie najważniejsze impreza dla każdego lekkoatlety. Niektórzy ciężko pracują przez cztery lata, by właśnie w danych zawodach osiągnąć apogeum swojej formy. Motywacji zawodnikom nie brakuje także chociażby na Mistrzostwach Świata. Jeśli masz zaś do czynienia z mniej prestiżowymi zawodami, to musisz być ostrożny. Dlaczego? Czasami dzieje się tak, że oszczepnicy nie dają z siebie maksimum. Niektóre zawody są przez nich traktowane bowiem jako kolejny etap przygotowań do imprezy docelowej.

betfan zakłady bukmacherskie
Legalne obstawianie meczów bez podatku. Kod promocyjny: BETONLINE

Warto zatem na pewno zgromadzić możliwie jak najwięcej informacji na ten właśnie konkretny temat. Po to, by niepotrzebnie nie przegrać gotówki. Nie tylko ranga zawodów ma znaczenie, ale także miejsce. Chodzi nam przede wszystkim o konkursy międzynarodowe. Turnieje rozgrywane na Starym Kontynencie promują rzecz jasna Europejczyków. Aspekt związany z aklimatyzacją nie może być zaś traktowany po macoszemu.

Kiedy nie brakuje niespodzianek?

Nie tylko na turniejach o relatywnie małej randze. Takie konkursy często kończą się bardzo mocno niespodziewanymi rezultatami. Na co jeszcze warto uważać? Nierzadko nieobliczalne są początki poszczególnych sezonów. Czasami trudno jest bowiem przewidzieć, jak będą wyglądać zmagania, jak będą prezentować się oszczepnicy itp.

Kiedy jeszcze być ostrożnym? Powroty po kontuzjach to często jedna wielka niewiadoma. Warto zatem odpuścić sobie takie zawody. Lepiej typować na zawodników, którzy w ostatnich czasach nie mieli żadnych problemów zdrowotnych. Jeśli mają za sobą kilka startów w poprzednich tygodniach, to o wiele łatwiej będzie Ci ocenić ich obecny potencjał w tej dyscyplinie. Co jeszcze sprzyja niespodziankom? Jest to zmienna aura. Warto zatem sprawdzić prognozowane warunki. Im mniej stabilna pogoda, tym może być więcej niespodziewanych wyników końcowych.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button