Zakłady dwutorowe w zakładach bukmacherskich – wady i zalety!

Zdecydowana większość zawieranych w Polsce zakładów bukmacherskich dotyczy wyniku konkretnego spotkania sportowego. Coraz częściej jednak w naszym kraju zawiera się również zakłady na rynki mniej standardowe – zwłaszcza jeśli oferują one coś więcej (niekoniecznie kurs, ale i chociażby bezpieczeństwo). Pośród wszystkich dostępnych rynków w obrębie wielu dyscyplin sportowych mamy do czynienia z zakładami dwutorowymi i trzytorowymi (a czasem również tych z większą ilością “ścieżek”). My w dzisiejszym poradniku pochylimy się nad tymi pierwszymi. Wyjaśnimy, czym one tak właściwie są, wskażemy ich wady i zalety i podpowiemy, jak je obstawiać, by po prostu wygrywać. 

zakłądy dwutorowe wady i zalety
Zakłady dwutorowe w zakładach bukmacherskich – wady i zalety!

Czym są i jak działają zakłady dwutorowe?

Istotą działania zakładów dwutorowych jest to, że dotyczą one zdarzeń mogących zakończyć się na dokładnie dwa sposoby. W zakładach tych mamy zatem – już na start – dokładnie 50% szans na to, że odniesiemy sukces. Jeśli chodzi o główny dwutorowy rynek bukmacherski, jest nim ten, w którym nie może paść remis. Doskonałym przykładem takowego jest stawianie na mecze siatkówki, w których nie może dojść do remisu, ale i MMA czy sportów walki, w których też musi dojść do zakończenia walki na korzyść któregoś z zawodników (remisy zdarzają się na tyle rzadko, że Polscy bukmacherzy online wyłączyli nawet możliwość stawiania na nie). Zakłady dwutorowe stoją w opozycji do standardowych zakładów trzytorowych, dostępnych w większości dyscyplin drużynowych, w tym w najpopularniejszej piłce nożnej. Tutaj ścieżki zakończenia meczu są trzy – wygrana pierwszej drużyny, remis lub wygrana drugiego zespołu. Szansa na sukces wynosi zatem około 33%.

fuksiarz najlepszy polski bukmacher
Polski bukmacher Fuksiarz – najlepsza oferta bonusów bez obrotu!

Oczywiście zakłady dwutorowe to nie tylko te związane z głównym rynkiem na zakłady wzajemne. Istnieje bowiem wiele zakładów tego typu powiązanych z mniej standardowymi rynkami na zakłady bukmacherskie. Choć wspomniana piłka nożna w swoim głównym rynku nie jest dwutorowa, jeśli będziemy chcieli postawić na to, czy w meczu zostanie pokazana czerwona kartka lub czy konkretny zawodnik strzeli gola, będziemy mieli do czynienia z dwutorowością (możliwością wyboru pomiędzy dwiema opcjami – na tak i na nie).

Wady i zalety zakładów dwudrogowych – czy warto obstawiać?

Dwutorowe zakłady bukmacherskie cieszą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem, tak wśród osób doświadczonych w typowaniu, jak i pośród nowicjuszy. Fanów systemów bukmacherskich nie brakuje, wielu typerów szuka w ten sposób idealnej strategii. Wynika to z ich zalet, główne z których prezentujemy poniżej.

  • Zakłady dwutorowe to znacznie większa szansa na wygraną. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, szansa ta wynosi równo 50%. Przez odpowiednie przygotowanie możemy jeszcze bardziej ją zwiększyć.
  • Zakłady tego typu są świetną opcją dla początkujących. Mogą oni budować swoje doświadczenie bez potrzeby nadmiernego ryzykowania własnymi środkami finansowymi.
  • Zakłady dwutorowe wymagają znacznie mniejszego przygotowania. Jako że możliwości mamy mniej, nie musimy analizować zbyt wielu możliwości. Co więcej, jeśli sięgamy po mniej typowy rynek na zakłady, możemy nakierunkować własną analizę właśnie na niego. Pominiemy tym samym przyglądanie się ogółom.
  • Istnieje wiele różnych zdarzeń z zakładami dwudrogowymi. Za sprawą tak dużej różnorodności, jesteśmy w stanie samodzielnie zadecydować o tym, co tak właściwie chcemy obstawić. Tym samym jesteśmy w stanie urozmaicić własne typowanie.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Zakłady dwutorowe (lub, jak kto woli, dwudrogowe) mają jednak jedną jedyną wadę. Są nią kursy bukmacherskie. Jak wiadomo, te określają potencjalną wygraną, a ich wartość jest najczęściej powiązana z podejmowanym przez nas ryzykiem (większe ryzyko – większy kurs – większa potencjalna wygrana). Skoro więc w zakładach dwutorowych ryzyko jest znacznie mniejsze, legalni bukmacherzy online nie ryzykują stratą dla siebie i zazwyczaj opatrują je gorszymi kursami.

Jak skutecznie obstawiać zakłady dwutorowe?

Choć zakłady dwutorowe wydają się być bardzo przystępnymi i łatwymi do obstawiania, nie powinny być obstawiane bez należytego przygotowania i na chybił-trafił. Jeśli chcemy być skuteczni w naszym typowaniu, musimy podejść do nich rozsądnie i mieć świadomość co do tego, jak istotne jest w nich właściwe przygotowanie. Poniżej publikujemy kilka porad, które pozwolą na maksymalne zwiększenie własnych szans na wygraną.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet
  1. Wybierzmy odpowiedni rynek na zakłady wzajemne. Nie stawiajmy na zbyt wiele zdarzeń. Jeśli jesteśmy początkującymi typującymi, wybierzmy jedno z tych, które uznamy za odpowiednio atrakcyjne. Wtedy też będziemy mogli odpowiednio ukierunkować nasze dalsze kroki. Pamiętajmy, by od razu ocenić opłacalność konkretnego rynku. Nie każdy będzie wart naszego wyboru – w szczególności wtedy, gdy oczekujemy wysokich wygranych.
  2. Przeanalizujmy dokładnie spotkanie – koniecznie pod kątem rynku, na który zamierzamy postawić. Podobnie jak w czasie standardowej analizy, zwróćmy przy tym uwagę na wszystko to, co mogłoby mieć znaczenie w danym zdarzeniu.
  3. Zwróćmy uwagę na dane statystyczne. Statystyki mają bardzo duże znaczenie – drużyny budują je na przestrzeni lat (a często ich dziesiątek), a ich przeanalizowanie pozwoli nam poznać tak je, jak i ich styl, częste strategie oraz wszystko inne. Sami najlepsi bukmacherzy online dostarczają nam świetne narzędzia statystyczne – koniecznie z nich skorzystajmy.
  4. Przyjrzyjmy się kursom bukmacherskim. Pamiętajmy, że są one typami samych bukmacherów. Niska stawka oznacza zdarzenie, które według nich jest bardziej prawdopodobne. Wysoka namawia do podjęcia się większego ryzyka. Miejmy to na uwadze, ale nie traktujmy bukmacherów niczym wyrocznie.
  5. Oglądajmy mecze, koniecznie zwracając uwagę na to, na co stawiamy dwutorowo. Z danych statystycznych i informacji teoretycznych można wynieść sporo – to jednak właściwe mecze dostarczą nam najbardziej wymiernej wiedzy, którą będziemy w stanie wykorzystać na swoją korzyść.

Jeżeli więc chcemy skutecznie obstawiać zakłady dwutorowe, podejdźmy do nich dokładnie tak samo, jak do zakładów trzytorowych. Nie oczekujmy przy tym tego, że od razu będziemy w nich szalenie skuteczni. Doświadczenie buduje się z każdym kolejnym zakładem, przy wyciąganiu wniosków tak z wygranych, jak i przegranych kuponów.

5 / 5. Ocen: 11

Bukmacher

Jaki najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom najwięcej korzyści? Czy STS to najlepszy bukmacher online? a może Betfan, który oferuje obstawianie bez podatku?

Zakłady bukmacherskie

Back to top button